NO: Powieść Białe życie

Niedawna publikacja znakomitej beletrystyki współczesnych lekarzy – Richarda Selzera, Ethana Canina, Susan Mates i Ferrola Samsa – sugeruje, że dzięki lekarstwom lekarze mają uprzywilejowany ogląd wydarzeń ludzkich, a lekarze uwielbiają literackie prezenty może rzeczywiście przekazywać światu wiadomości niedostępne dla innych pisarzy. Dwie nowe powieści napisane przez lekarzy popierają tę ideę, choć na różne sposoby. NIE, autorstwa Carla Djerassiego, to wielka nadwyżka, zestaw mgliście powiązanych linii fabularnych, które skupiają się na nienasyceniu i dążeniu do kontrolowania wydarzeń biologicznych i społecznych. Margines niepewności zmniejsza się wraz z każdym rozdziałem, ostatecznie przekształcając świat w formuły finansowe, reprodukcyjne i emocjonalne, które usuwają wątpliwości, zastępując zagadkę łamigłówkami, które mogą być łamane naukowo. Białe Życie, autorstwa Michaela Steina, jest wolną, pierwszoosobową narracją, nie badającą chciwości i kontroli, ale ich przeciwieństwa: wdzięczność za nienazwane dary wszechświata, pokorę wobec nieznanego i niepoznawalnego oraz poczucie będąc oszołomionym i żywionym przez tajemnicze, nieoczekiwane i ciche objawienia zwykłego życia.
W NIE młody biolog molekularny Renu Krishnan zsyntetyzował nowe środki uwalniające tlenek azotu i staje się kluczowym amerykańskim naukowcem w globalnym przedsiębiorstwie. Po drodze, Renu zakochuje się i wychodzi za mąż za izraelskiego kolekcjonera pieniędzy, uczy się trudnych lekcji na temat polityki akademickiej, odrzuca tradycyjne indyjskie wyobrażenia o kobiecości, podejmuje intelektualne i finansowe ryzyko, wprowadzając swój produkt na rynek, i staje się milionerem i potencjalnym noblistą. Po drodze czytelnik dowiaduje się o zadziwiającej ilości wewnątrzkomórkowych cząsteczek przekaźnikowych, mechanizmach obrzęku prącia, wstrzyknięciu plemnikopochodnym i determinantach zapłodnienia płci płodowej, a także o tym, jak z powodzeniem rozpocząć pierwszą ofertę publiczną, jak poruszać się po nowym leku Aplikacja za pośrednictwem Agencji ds. Żywności i Leków oraz korzyści z firmowych startupów i opcji na akcje.
Interkalacja wyraźnych elementów fabuły jest cudownie zabawna i odkrywcza. Jak tylko tlenek azotu zostanie nazwany rozwiązłym , różne rządzące obrazy tego pop-naukowego thrillera popadają w tożsamość: nauka, kapitał wysokiego ryzyka, popęd intelektualny i popęd seksualny są zrównane, podczas gdy wewnątrzkomórkowe staje się metaforą interpersonalną. Cały ten bezduszny biznes osiąga swój szczyt w pokazach na zaloty i ryzykując, a na końcu wszyscy są bogaci, a zatem szczęśliwi.
Pan. Dittus jest pozbawiony czegoś , mówi doktor Cave z White Life o swoim niezwykłym, nieostrym, niejasnym i świadomym nowym pacjencie. Kiedy Cave miał 13 lat, jego ojciec zmarł na atak serca; został lekarzem, by zaprotestować przeciwko stracie. Przekonany, że on także umrze, gdy jego synowie są nastolatkami, bohater powieści żyje jakby był tymczasowym gościem na dziwnej planecie, dumny ze swojej zdolności do wymiany uprzejmości z tubylcami, oszołomiony łatwością poruszania się przez dzień z tych rzeczy, i zachwycony najprostszymi aspektami zwykłego życia. Jego prowizoryczna okonia daje mu zadziwiająco jasny obraz medycyny, chorób i życia.
Jaskinia przyznaje się na oddziale szpitalnym mężczyźnie, który właśnie przeszedł drugi zawał mięśnia sercowego w ciągu dwóch tygodni i który przypomina mu o swoim ojcu
[przypisy: bikalutamid, Mimośród, suprasorb ]
[podobne: mastocytoza, mefedron cena, metatarsalgia ]